برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

کدام نوع یخچال را بخریم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۲/۶ سه شنبه

کدام نوع یخچال را بخریم؟

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش رقابت بین تولیدکنندگان لوازم خانگی هر روز شاهد عرضه محصول جدیدی در بازار هستیم که این امر از یک سو تنوع یخچال فریزرهای موجود در بازار را افزایش داده و از طرف دیگر امکان انتخاب برای مصرف‌کنندگان را سخت‌تر می‌کند. عدم آگاهی کامل فروشندگان در بازار و عدم وجود اطلاعات منسجم و دقیق و بدون تناقض در اینترنت نیز کار را برای بسیاری از مصرف‌کنندگان سخت می‌کند. لذا در این مطلب سعی داریم مصرف‌کنندگان را با انواع مدل‌های یخچال فریزر موجود در بازار آشنا کنیم تا به کمک آن و بر اساس علاقه و نیاز خود بتوانند، بهترین و مناسب‌ترین یخچال فریزر را خریداری کنند.

انواع یخچال و فریزرها بر اساس عمق :

1 - یخچال و فریزرهای دارای عمق استاندارد

ِخچال فریزر

این یخچال و فریزرها دارای عمق استاندارد بوده و از نظر سبک، شرکت تولید کننده و مدل با همدیگر تفاوت دارند، اما به طور کلی  و ساده تر می‌توان عرض آنها حدود 30 تا 34 اینچ (75 تا 85 سانتی متر)و طولشان به حداکثر 70 اینچ(تقریبا 180 سانتی متر) می‌رسد. این یخچال و فریزرها حجیم تر و عمیق تر از یخچال و فریزرهای نوع ضد عمق هستند، این به معنی فضای ذخیره سازی بیشتر برای نگهداری مواد غذایی و خوراکیمان است. اما این نکته را فراموش نکنید آن‌ها با عرض زیاد خود (30 الی 34 اینچ) از پیشخوان یا میز کابینتیشان حدود 6 اینچ(حدودا 15 سانتی متر) جلوتر آمده و دکور و طراحی آشپزخانه شما را به هم می‌ریزند.

 

2 - یخچال و فریزر توکار

یخچال و فریزر توکار

این یخچال‌ها جزو وسایل رده بالائی هستند که درون کابینت ها قرار می‌گیرند و زیبایی خاصی به آشپزخانه شما می بخشند. آنها عمق یخچال‌های نوع ایستاده را در اختیار شما قرار نمی‌دهند با این وجود طول بیشتر و عرض گسترده تری را در اختیار شما می‌گذارند. برخی از مدل‌های این یخچال دارای درب‌هایی با پنل خاص بوده که با زیبایی آشپزخانه شما در هم می آمیخته و دکوری بی نظیر، شیک و دلنشینی ایجاد می‌کنند. البته توجه داشته باشید در صورت انتخاب این مدل­ها نصب آن‌ها را به متخصصین بسپارید.

 

3 - یخچال و فریزرهای ضد عمق

یخچال و فریزر کم عمق

گزینه ای اقتصادی در دسته یخچال و فریزرهای نوع داخلی است. این مدل ها تناسب بالایی با طراحی محیط اطراف دارد، توجه داشته باشید این یخچال به شکل یخچال‌های ایستاده وجود نداشته و تولید نمی‌شود و معمولاً با نصبی استاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. یخچال و فریزرهای ضد عمق، عمق کمتری نسبت به یخچال و فریزرهای عمق استاندارد دارند. این نوع یخچال زیبایی دلگشا و چشم نواز به آشپزخانه شما هدیه دهند، زیرا به راحتی در فضاهای خاموش و غیرقابل استفاده آشپزخانه شما قرار گرفته و به شما خدمات رسانی می‌کنند.

علاوه بر این می توان به سایرمزایای یخچال های ضد عمق به شرح زیر اشاره کرد:

  • فضای کمتری نسبت به یخچال و فریزر استاندارد در محیط اشغال کرده از این فضای بیشتری را برای باز کردن درب یخچال در اختیارمان قرار می‌دهند.
  • ظاهری یکپارچه و زیبا دارند.
  • دسترسی به غذاهای پشت یخچال به دلیل عمق کمتری نسبت به انواع دیگر یخچال­ها آسانتر است.
  • معمولا عرضی گسترده تر از یخچال با عمق استاندارد داشته و می تواند به آسانی سینی های عریض را در خود جای دهد.

 

انواع یخچال و فریزرها بر اساس سبک طراحی : 

1 - یخچال و فریزرهای درب فرانسوی

یخچال و فریزرهای درب فرانسوی

درهای دوقلوی این یخچال به صورت کامل  باز شده و دسترسی به مواد غذایی موجود در آن به راحتی امکان پذیر است، علاوه بر این دو در، یک کشو کاملا بازشونده برای قسمت فریزر آن در نظر گرفته شده است و دسترسی به قسمت فریزر را آسانتر کرده است. این سبک از یخچال دسترسی به غذای تازه را در آسان کرده است، توجه داشته باشید اگر فضای تنگ و کوچکی در اخیتار دارید از انتخاب این سبک طراحی رضایت کامل خواهید داشت. مدل چهار درب این سبک یخچالی معمولا یک درب کشویی اضافه جهت آسان تر شدن دسترسی به مواد غذایی دارداین در حالیست که در نسخه های پنج دربه این سبک دو محفظه اضافی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

 

2 - یخچال و فریزرهای سای بای ساید

یخچال و فریزرهای سای بای ساید

یک از ویژگی‌های اصلی این سبک اندازه یکسان و مشابه قسمت‌های مختلف آن از بالا به پایین است. این سبک بهترین انتخاب برای استفاده در آشپزخانه‌هایی با فضای محدود است مانند آشپزخانه‌های سبک گالری، زیرا درهای باریک نیازمند فضای زیادی نسبت به درب های پهن سایر سبک‌ها نیستند.

 

3 - سبک یخچال بالا و فریزر پایین یا سبک کلاسیک

 سبک یخچال بالا و فریزر پایین یا سبک کلاسیک

در این سبک قفسه های گسترده در هر دو بخش بالایی و پایینی فضای مناسبی را برای نگهداری مواد غذایی و خوراکی تازه در دسترسمان قرار می‌دهد. درهای عریض این یخچال برای باز شدن به فضای زیادی احتیاج دارند، اما بیشتر بخش‌های این سبک درهای برگشت پذیر داشته و تناسب خاصی را با انواع مدلهای چیدمان آشپزخانه در اختیارمان قرار می‌دهند و دست ما را در انتخاب چیدمان مدنظرمان بازتر می‌گذارند. بخش بالایی این سبک به سبک سنتی طراحی شده است، در حالی که بخش پایین این سبک سطح ارتفاع محفظه اصلی را نزدیک به سطح چشم نگه داشته و دستیابی به مواد غذایی و خوراکی تازه را آسان تر می کند. بسیاری از واحدهای بخش فریزر پایینی این سبک دارای بیرون کشنده‌های کشویی هستند. این سبک از یخچال‌ها به نسبت یخچال های ساید بای ساید و فرانسوی ظرفیت کمتری دارند.

البته شرکت سامسونگ دارای انواع خاص خود در این سبک به شرح زیر نیز می‌باشد:

  • یخچال فریزر سبک آمریکایی
  • یخچال فریزر هوشمند
  • یخچال با دربی مجزا و فریزر با دربی مجزا

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.