برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

لوازم خانگی سایز بزرگ

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱/۸ جمعه

لوازم خانگی بزرگ یا اصلی در واقع ماشین­های بزرگی برای انجام کارهای روزمره خانگی نظیر پخت و پز، شستشوی لباس­ها و نگهداری مواد غذایی، کنترل دمایی خانه در فصول مختلف سال و گرم کردن آب سیستم لوله ­کشی شهری هستند. تمام لوازم خانگی بزرگ برای انجام کارهای مدنظرمان و قابل انتظار از آنان از انرژی الکتریسیته و سوخت استفاده می­کنند. به دلیل مصرف زیاد و فشار باری زیاد آنان سیستم برقی و سیستم لوله ­کشی گاز خانه باید به صورت کامل آماده و ایمن شده باشد.

تفاوت لوازم خانگی اصلی با لوازم خانگی کوچک در فضای اشغال شده بیشتر آنان، ثابت شدنشان در قسمتی از آشپزخانه، مصرف انرژی بیشتر و غیرقابل حمل بودن آنان برای استفاده در نقاط مختلف خانه از آنان است. در بیشتر کشورهای دنیا این لوازم به عنوان املاک خانه شناخته شده و خانه­ ها به همین صورت به فروش رسیده یا اجاره داده می­شوند. لوازم خانگی بزرگ اغلب دارای اتصالات ویژه­ به برق و گاز هستند یا  لوله کشی و تهویه مخصوص به خود را دارند. برخی از این اتصالات دائمی بوده، به همین دلیل حمل و نقل لوازم خانگی را از خانه­ ای به خانه ­ی دیگر دشوار می­کنند.

بسیاری از لوازم خانگی بزرگ از جنس ورق استیل لعاب­دار است، رنگ این لعاب در قرن بیستم معمولاً سفید انتخاب شده است. اصطلاح محصولات سفید برای ایجاد تمایز آنان با محصولات قهوه ­ای استفاده می­شود، علاوه بر نحوه بیان انگلیسی­ ها این محصولات از لحاظ تعریف و مصداق نیز فرق می­کنند. محصولات سفید در هر کدام از کشورها مصداق نوعی از محصولات را دارند، برای مثال در کشور آمریکا به ملحفه ­های محصولات سفید می­گویند، در کشور نیوزیلند محصولات سفید در صنعت کوزه­ گری به معنی ظروف سفید تلقی می­شود.

امروزه بسیاری از لوازم خانگی پرمصرف (کالاهای قهوه ای) قابلیت اتصال به اینترنت را دارند، برخی از شرکت­ها نظیر شرکت LG کره جنوبی و بوش آلمان نیز لوازم خانگی بزرگ تولید خودشان را به این سیستم مجهز کرده­ و به بازار مصرف عرضه کرده­ اند. با توجه به مصرف انرژی بالای لوازم خانگی بزرگ یا اصلی در خانه­ ها، در بسیاری از کشورهای برنامه ­ها و قوانین برای کاهش آن تعیین شده است. تغییر میزان مصرف انرژی بسیاری از شرکت­ها را وادار به طراحی سیستم­های جدید کرده و آنان را از تولید محصولاتی با کیفیت پایین و مصرف انرژی بالا منع می­کند.

تاریخچه برندهای تولید کننده لوازم خانگی بزرگ یا اصلی

شروع تولید لوازم خانگی بزرگ مقیاس، از شرکت­های تولید محصولات الکتریکی و الکترونیکی بوده است، بعدها و با گذشت زمان تولید­کنندگان برای افزایش کیفیت و کارایی محصولات خود واحدهای مخصوص و ویژه­ای تأسیس کردند. بسیاری از شرکت­های تولیدکننده کنونی همان شرکت­های تولید محصولات الکترونیکی و الکتریکی گذشته بوده یا به نحوی از آنان مستقل شده ­اند.

انواع لوازم خانگی بزرگ مقیاس

لوازم خانگی اصلی یا بزرگ مقیاس متناسب با کارایی­ هایشان به دسته ­های زیر تقسیم می­شوند:

1- تجهیزات و لوازم خنک­ کننده: این لوازم جهت نگهداری مواد غذایی و خوراکی مورد استفاده قرار می­گیرند. بنابراین یخچال­ ها، فریزرها و آب سردکن­ ها در این دسته طبقه بندی می­شوند.

2 - لوازم خانگی با کارایی پخت و پز: از این لوازم برای آماده ­کردن مواد غذایی و تهیه غذاهای مطبوع و باب میلمان استفاده می­شود. بنابراین اجاق گازها و مایکروفرها در این دسته قرار می­گیرند.

 

3 - لوازم خانگی بزرگ با کارایی شستشو و خشک کنندگی: از این لوازم جهت شستشو و خشک کردن لباس­ها و ظروف استفاده می­شود، بنابراین ماشین لباسشویی، خشک­ کن ­های لباس، کابینت­ های خشک کن و ماشین ظرفشویی در این دسته طبقه بندی می­شوند. 

4 - لوازم خانگی بزرگ با کارایی خنک­ک نندگی و گرمایشی: این لوازم برای خنک و گرم کردن آب سیستم لوله کشی، محیط خانه و تهویه هوای خانه استفاده می­شود، بنابراین دستگاه­های تهویه هوای مطبوع، کولر گازی و آبگرمکن­ های ایستاده در این دسته قرار می­گیرند.

 

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.