برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

تاریخچه شرکت دوو (daewoo) و پیشرفت آن

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱/۱۸ دوشنبه

تاریخچه ی شرکت دوو

سال 1967 میلادی: کیم وو چونگ گروه دوو را تأسیس کرد.

سال 1975 میلادی: مجوز شرکت بازرگانی عمومی (GTC: General Trading Company) از طرف حکومت کره­ جنوبی به شرکت دوو داده شد.

سال 1986 میلادی: با سرمایه­ مشترک 50/50 با شرکت جنرال موتور، شرکت دوو موتور تأسیس شد.

لوگو دوو

سال 1995 میلادی: شرکت دوو 60درصد شرکت اتومبیل ­سازی FSO لهستان را با قیمت 1/1 میلیارد دلاری خریداری کرد.

سال 1996 میلادی: کیم وو چونگ رئیس شرکت دوو به جرم رشوه ­خواری محکوم شد.

سال 1999 میلادی: شرکت دوو با بدهی 50 میلیارد دلاری مواجه شده و ورشکست می­شود.

تاریخچه شرکت دوو

گروه دوو در مارس سال 1967 میلادی تأسیس شد. ظهور شرکت دوو در زمانی بود که سیاست کشور کره جنوبی تبدیل شدن سریع و دقیق از یک کشور زراعی به سرزمینی با برنامه ریزی دقیق، بر مبنای سیاست "معجزه اقتصادی" بود و به راستی که دولت کره­ جنوبی در اجرا و پیشبرد هدف و سیاست خود موفق شد. در ابتدا شرکت­ های کره­ جنوبی به دلیل فقر مردم نمی­توانستند کمبود بودجه خود را در تجارت با فروش محصولاتشان در بازار داخلی و سیاست­های حمایت از کالای ملی و صنایع بومی جبران کنند.

پس از جنگ جهانی متفقین کره را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کردند، بر همین اساس قسمت شمالی کشور تمام منابع طبیعی و باارزش کشور را به ارث برد. کشور کره شمالی جداشده به دلیل داشتن نیروی نظامی بسیار قوی نسبت به رقبای خود در جنوب، کمتر از دو سال برای ورود نیروهای صلح آمریكایی و حمله به آنان منتظر ماند. سرانجام معاهده صلح در سال 1953 بین دو کشور کره جنوبی و کره شمالی امضاء شد و تاکنون پایدار بوده است، حال ترس از حمله خارجی سبب شد تا کره­ ای­ ها در فکر رونق اقتصادی تلاش­های زیادی کنند و مردم خود را از فقر و ناتوانی بیرون آورند.

دوو در لغت به معنای "جهان بزرگ" است. با وجود سرمایه اولیه 18000 دلار این شرکت کیم و همکارانش امیدهای زیادی برای گسترش تجارت خود داشتند. شرکت دوو در زمان اوجش چهارمین  چایبول کره­ جنوبی بود، عمده فعالیت­های شرکت در تجارت وسایل نقلیه موتوری، کشتی سازی، صنایع سنگین، هوافضا، لوازم الکترونیکی پرمصرف، ارتباطات از راه دور و خدمات مالی بود.

شرکت دوو، 25 شرکت تابعه برای انجام فعالیت­ها خود داشت، این شرکت­ها با سیستم پیچیده ­ای از منابع موجود به یکدیگر پیوند می­خوردند. شرکت اصلی در این گروه 25 عضوی شرکت دوو با حق تجارت بازرگانی عمومی دریافت شده در سال 1975 از دولت کره بود. شرکت­های بازرگانی عمومی برای افزایش صادرات محصولات و تولیدات داخلی بودند، صاحبان مجوز موظف به ایجاد دفاتر خود در خارج از کشور برای گسترش آشنایی مردم سایر کشورها با محصولات شرکت­ های داخلی بودند.

شرکت دوو با داشتن بیش از 100 شعبه در سراسر جهان و حدود 3500 محصول مختلف در بیش از 130 کشور جهان در بازار معاملات شرکت داشت. شرکت دوو با سود حاصل از تبلیغ کالاهای کره‌ای در خارج از کشور توانست اعتبار لازم جهت دریافت امتیاز وام قراردادی از دولت را دریافت کند، بنابراین شرکت دوو سرمایه لازم برای توسعه را دریافت کرده و با کاهش نیازهای ارزی و به کار بستن توصیه های دولت در زمینه صادرات و بازاریابی به خارج از کشور، زمینه­ ی توسعه و پیشرفت خود را تأمین کرد. در نهایت، جاه طلبی­ های جهانی کیم وو چونگ منابع شرکت را بیش از حد افزایش داد، در اواخر دهه 1990 شرکت در بدهی­ های گسترده­ای به دام افتاد، و رئیس شرکت دوو کیم به اتهام سوء استفاده از شرکت ها متهم شد. با مشخص شدن اتهام کیم و مجرم شناخته شدنش دولت گروه شرکت ­های دوو را در بین سایر شرکت­ها به مزایده گذاشت و چایبول دوو ورشکست شد.

اما شرکت دوو الکترونیک به عنوان یک رهبر جهانی بازار لوازم الکترونیکی خانگی توانست نام برند دوو را زنده نگه ­دارد. این شرکت در سال 1971 تأسیس شد و با داشتن بیش از 64 سایت تولید، تحقیق و توسعه توانست شرکت دوو الکترونیک را در بازار رقابت به عنوان برندی معتبر معرفی کند. مراکز فروش شرکت در بیش از 40 کشور جهان تأسیس شده و تجارتی جهانی را برای آن فراهم آورند. همچنین امکان فروش الکترونیکی با تأسیس بخش فروش لوازم الکترونیکی دوو (DESUK: Daewoo Electronics Sales UK) در نوامبر 1993 تأسیس شد.

این شرکت با طیف گسترده­ی تولیدات لوازم خانگی خود نظیر یخچال، لباسشویی، مایکروویو و کف پوش­ها حق انتخاب زیادی را برای مشتریان و خریدارانش قائل شده است.

محصولات خانگی دوو

شرکت دوو الکترونیک با تولید کیفیت محور توانسته است به عنوان برندی معتبر و خانواده دوست خود را امروز به دنیای لوازم خانگی معرفی کند. سیاست­های این شرکت بر محورهای تمرکز بر کیفیت تولید، نوآوری و عملکرد رو به سمت بهبود استوار است.

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.