برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

راهنمای تشخیص وسایل خانگی تقلبی از اورجینال

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۶ جمعه

اورجینال یا تقلبی؟ کدامیک؟

بیایید به زبانی بسیار راحت و دور از تعارف با هم سر این موضوع بحث نماییم. شما تلویزیونی می گیرید و به خانه می آورید. قیمتش مثلا 10 میلیون تومان است و فروشنده کارت ضمانت را هم به شما داده است. از طرفی دیگر یکی از فامیل های شما هم در جایی دیگر  همان مدل تلویزیون را خریده است و کارت ضمانت دارد. اما به قیمت 9 میلیون تومان.

اولین موضوع این است که فروشنده سر شما را کلاه گذاشته است و بیش از 90 درصد افراد هم با این موضوع موافق هستند. سراغ فروشنده را می گیرید و از او برای ان کار گلایه  می کنید. اما او می گوید سودی جزیی را از شما گرفته است و اگر تمایل دارید می توانید جنس را برگردانید. چون او به جنس خودش می نازد. او دلیل را می پرسد وشما پاسخ می دهید. شما رامتقاعد می کند که به جنس خود افتخار کنید وکمی صبر کنید تا تفاوت ان دو خرید برایتان معلوم شود.

بعداز نزدیک 8ماه همان فامیل را می بینی وبعداز احوالپرسی، خودش به ناگاه می گوید: بالای صفحه تلویزیونم خط افتاده، آیا مال تو هم اینطوری است؟

تو هم می گویی : نه

بعداز یکسال می شنوی که همان نفر تلویزیون را برده تعمیرگاه و گفتند باید بُرد داخلی تلویزیون را عوض کنیم و نزدیک 3 میلیون هزینه دارد.

چرا اینطورشد؟ حالا هزینه تلویزیون آن فرد بدون هزینه حمل و شرایط گارانتی و غیره نزدیک به 12 میلیون افتاده است. البته شاید هم به خوبی جنس اصلی نشود یا دوباره راهی تعمیرگاه. تاریخ گارانتی هم که تمام شده است. پس دیگر نمی توان به هیچ کس گیر داد.

این قصه خیلی از ما مردم است که گول ارزانی و سوگند و خیلی چیزهای فروشنده را می خوریم و حاضر نیستیم کمی درباره کالایی که می خریم، اطلاعات جمع کنیم. بگذارید از تلویزیون شروع کنیم. کالای پرفروش در تمام جهان و چون در منطقه ما بیشترین خرید مال دو شرکت کره ای ال‌جی وسامسونگ است، بررسی ما بیشتر حول این دو شرکت است که می توانید این قضیه را به تمام محصولات تلویزیون تمام شرکتهای دیگر هم ربط دهید و منطبق نمایید.

ما هیچ تلویزیونی را برتر نمی دانیم، بلکه فقط به سبب فروش بالای این دو شرکت آنها را تحلیل می کنیم. چه بسا شرکتهای دیگر تلویزیون مثل توشیبا، سونی، تی سی ال، شارپ، فیلیپس و ... مارکهایی به غایت عالی تر و ارزانتر و مطمئن تر در بازار داشته باشند و به همین دلایل اجناس تقلبی انهاکمتر باشد.

 

1. کشور سازنده

غول های کره ای الجی و سامسونگ هر کدام جزو بهترینها و پرفروش ترین ها در جهان هستند و به واسطه همین تسلط نمی توانند تمام خط تولید خود را در کشور کره داشته باشند. از یک طرف نیروی کارگر ارزان و از طرفی دیگر مسافت تحویل کالا، آنها را متقاعد ساحته است که در کشورهای دیگر خط تولید داشته باشند. یعنی شرکت سازنده تمام طراحی و نمونه اولیه و غیره را می سازد و بسته به طراحی و نیاز کشورها آن را به یکی از کشورهایی که در آنجا خط تولید دارد می فرستد تا به تولید انبوه برسد. مثلا شرکت الجی خط تولیدش را غیر از کشور کره، درکشورهای مصر، لهستان، چین، برزیل، افریقای جنوبی، مالزی و سامسونگ در چین، مصر، مجارستان، کانادا، اندونزی واسلوواکی خط تولید دارند. پس همان جنس اصل کره ای است اما در یک کشور دیگر تولید شده است و دلیلی نیست که چون در کره تولید نشده اند، پس تقلبی هستند.

این روال تمام شرکتها است. خط تولید تلویزیونهای الجی مدل LJ520  و LK 610 وLJ 510 و LK 5730و LM6300PLAو  و UM 7340و LJ 512و UK6300BUB و UK 6400و LK 5100و UK 6400و UM 7340 و LK 5730و UK 6470و UK 6300و UK 6200و UK 6750و UK 6400و UM 7100 و UM 7660و UM 7340و SM 8100و UK 6470و UM 751و UK 6300 اغلب در دو کشور مصر و لهستان تولید می شوند و بقیه مدلها در دیگر کشورها تولید می شوند.

خط تولید تلویزیونهای سامسونگ مدل N 5000 و N 5300و M 500و RU 7100و K 5002 و J 5202و N 5370و RU 7170و K 6500و RU 7100و RU 7300و MU 7350 و K 6500و MU 7000و RU 7170و KU 7000و NU 7023و NU 7100و NU 7300 و NU 7093و NU 7400و F690و Q6Fو Q60و Q70و Q8Cو Q7Fو NU 8500 و Q 90 اغلب در کشورهای مصر و مجارستان و اسلواکی تولید می شوند و دیگر مدلها راکشورهای دیگر تولید می کنند.

وخط تولید مدل های R 324F و W 600Dو R 303و R 300 Eو W 652و R 350و W 650D و W 660Fو W 800Gو X 7000Fو X 7077و X 7500Fو X 8077Gو S 8505C و X 8577Fو X 8500Eو X 7000Gو A9Gو X 8000Gو X 8500Gو X 9500G و X 9000Fو X 8500 F سونی اغلب در مالزی و اندونزی و چین تولید می شوند و این ترتیب برای دیگر شرکت ها هم برقرار است.

 

2.اصالت کالا

اصالت کالا یعنی کالای مورد خرید شما در سایت شرکت سازنده آن کالا موجود باشد و آن شرکت محصول نامبرده را در سایت خود معرفی نموده باشد. مهم نیست با کدام زبان در مورد آن توضیح داده است. مهم این است که در شرکت سازنده موجود باشد. چون سایت اصلی شرکتها اغلب زبانهای رایج دنیا را ساپورت می کنند. بخصوص مناطق خاورمیانه که اغلب زبانهای فارسی و عربی و کردی و بلوچ و پشتو و ترکی هستند.

 

3. خرید معتبر

تمام فروشگاه ها و سایتهای خرید و فروش آنلاین ادعا می کنند که جنس اصلی و اورجینال را به مشتری عرضه می دارند. برای این تصور هم بعداز مدتی مردم خود قضاوت خواهند کرد که کدام یک از فروشگاه ها و سایت های آنلاین واقعیت را به مردم گفته اند و این بهترین تبلیغ برای کسب و کار است. شاید یک سایت به دلایل غیر معتمدانه در کوتاه مدت رشد خوبی داشته باشد. اما در درازمدت نهایت به تعطیلی و ورشکستگی می انجامد. مگر اینکه رویه درست و مشتری مداری را رعایت بنماید و به راه درست برگردد.

سایت ریواس با همین رویه اعتماد و مشتری مداری وارد عرصه شده است و شکر خدا ولطف مردم پشیمان نیستیم. افتخار می کنیم با مردم صادقیم.

 

4. روشهای تشخیص جنس اصلی از تقلبی

A. استفاده از (اپ) هایی که با استفاده از سریال یا بارکد خطی یا بارکد کیو آر(QR) اصالت کالا و کشور سازنده را اعلام می کنند. در بغل کارتن و همچنین پشت تمام دستگاه های الکترونیکی، سریال و بارکد وجود دارد. پس با تطبیق کارتن و پشت دستگاه با هم و استعلام از این آپ ها می توان نوع جنس را تشخیص داد.

B. استفاده از سایت ها و کانال هایی که راهنمایی های لازم را در برخی موارد به خواننده محترم ارائه می دهند. (کانال سایت ریواس در این زمینه راه اندازی شده است و در حال جمع اوری اطلاعات لازم می باشد.که در اسرع وقت خدمات را به شما سروران گرامی ارائه خواهد داد). در این کانال و با همکاری دیگر کانالها ما مدل های اصلی و مدل های فیک شده یا همان تقلبی را همراه عکس اصلی جنس وعکس مدل تقلبی خدمت شما ارائه خواهیم داد.

C. استفاده از سایتهای معتبر بین المللی که فروش اجناس را به عهده دارند.

D. استفاده از سایتهایی که محصولات شرکتها را به بهترین شکل نقد وبررسی می کنند.

 

5. بررسی مقالات تخصصی سایت ها

سایت ریواس و کانال آن مانند دیگر سایت های معتمد بازار در صدد هستند بهترین روش را برای این کار انجام دهند.

محصولاتی غیراز تلویزیون می توانند به روشهایی دیگر هم به صورت تقلبی روانه بازار شده و با عنوان اورجینال به مردم شریف ایران قالب شوند. که متاسفانه زیاد هم هستند. حال نگاهی بیندازیم به عمده ترین محصولات دیگر:

a. یخچال : چون بهترین برندهای بازار مثل الجی و سامسونگ و بوش آلمان و ... خواهان زیادی دارند و همه مردم هم نمی توانند هزینه ان را بپردازند، پس تعدادی سودجو محصولاتی را از مارکهای وطنی که بیشتر مورد توجه است را انتخاب و طی فرایندهایی به کالاهایی که از شرکت های معتبر هستند تبدیل و روانه بازار می کنند.

این فرایند می تواند (تغییر رنگ – شبیه سازی برچسب و گارانتی –کارتن سازی – اضافه کردن یکی دو قطعه تزیینی و...) باشد. این یخچال کار هم می کند. اما بابت یک محصول وطنی، پول یک یخچال خارجی پرداخت نموده اید. در برخی موارد حتی بیشتر از 5 میلیون تومان.

این افراد کالایی را تبدیل می کنند که احتمال می دهند خریدار بیشترین خرید را داشته باشد. در این رابطه گروههای ویژه بررسی دارند و به همین دلیل هر جنسی را تبدیل نمی کنند.

b. ماشین لباسشویی وظرفشویی : در این مورد هم مثل یخچال تمام موارد رعایت می شود و جنس داخلی یا جنس کمتر شناخته شده بازار یا جنس نامرغوب کشورهای همسایه را به برندهای مطرح بازار تبدیل می کنند. هزینه این تبدیل را مشتری محترم می پردازد.(گاهی نزدیک 2میلیون تومان)

c. کولر گازی : دنیای کولر گازی هم برای تقلب ساختن، دنیایی جداگانه دارد. برخی سودجویان به تغییر برچسب کفایت می کنند و محصولات بی کیفیت و یا ناشناس را برچسب برندهای معتبر می زنند. برخی از این هم بدتر رفتار می کنند و غیر از برچسب گذاری برند، برچسب قدرت دستگاه را هم دستکاری می کنند.(مثلا 12000 را به 15000 یا 18000 تبدیل می کنند).

برخی هم اخر  بی انصافیشان گل می کند و مثلا موتور 24000کولر را برداشته و موتور 18000 روی دستگاه می گذارند. بعضی هم حتی موتور کولر های قدیمی را تعمیر و روی جنس نو می گذارند و می فروشند. درتمام این پروسه ها، متاسفانه مشتری محترم بین 500 تا 2 میلیون سرش کلاه می رود و این پروسه برای تمام اجناس پر طرفدار و خوش فروش بازار در حال انجام است. اما این نکته هم خالی از لطف نیست که شهرستانهای کوچک نمی توانند خیلی از موارد بالا را انجام دهند. بلکه این پروسه ها در شهرهای بزرگ و صنعتی انجام شده و به واسطه دلال ها و بازاریان سودجو به شهرهای کوچک و مرزی منتقل و از آنجا دوباره به دیگر شهرها ارسال می گردد.

سایت ریواس با تعهد بر فروش جنس اورجینال و اصالت کالا، محصولات خود را عرضه می دارد. به نظر ما فروش کم و مردمی بودن، آینده را به بهترین شکل برای ما رقم خواهد زد. افتخار ما بودن در کنار شماست.

روش ما دسته بندی و روش اجرای این عمل می باشد. دسته بندی اولیه کار به صورت زیر می باشد:

  1. یخچال ها
  2. ماشین لباسشویی
  3. ماشین ظرفشویی
  4. تلویزیون

حالا به ترتیب اولویت کار هرکدام از دسته بندیها را تا جایی که امکان داشته باشد و عکس به دستمان برسد، تحلیل و در آینده هم اپدیت خواهیم نمود.

 

a. یخچال ها

به نظر شما این دو عکس اتفاقی به هم شبیه هستند؟ آیا طرف اصلی، شانسی هر دو محصول شبیه هم را در آن واحد با هم باز کرده است؟!

راههای شناخت محصولات اصلی

حالا همین سوالات را باز هم از خودتان بپرسید: ایا باز هم جای تردیدی برای تبدیل این کالا به کالای دیگر باقی می گذارد؟!

راههای شناخت یخچال اصلی

با نگاهی ساده به دو محصول به بهترین انتخاب می رسیم: تبدیل کالای یک شرکت به کالای شرکتی دیگر.

اما در تبدیل کردن به ال جی در این محصول حتی به برند دوو هم رحم نشده است و تبدیل شده آن را هم روانه بازار کرده اند. اما با کمی نگاه کردن و دقیق شدن در روشهای بالا، متوجه خواهید شد که شاید این محصول، یخچال دووی اصل است که برای منافع بیشتر به الجی که در بازار خوش فروش تر می باشد تبدیل شده است. یعنی با کمی دستکاری و برچسب زدن آن را به الجی تبدیل کرده اند.

بیاید با هم نگاهی به یخچال های اصلی دوو بیندازیم که در داخل سایت ریواس موجود می باشد : یخچال و ساید بای ساید دوو

مطمئن باشید این محصولات را با برند های دیگر و چه بسا گران تر مشاهده خواهید کرد.

دلایل متعدد می تواند در این رابطه دخالت داشته باشد : 

  • عدم اگاهی اغلب ما مردم برای خرید در رابطه با هر محصولی
  • اطمینان بیش از حد ما جماعت به کسایی که فروشنده هستند(مهم نیست فامیل باشند. آنها فقط دنبال درامد بیشتر به هر بهایی هستند). البته همان فروشنده متقلب هم خود در جایی دیگر قربانی جنس تقلبی دیگر خواهد شد و این پروسه همچنان ادامه دارد...
  • بهای بیشتر جنس تبدیل شده
  • اعتماد زیاده از حد ما به جنسهای خارجی که مشوق متقلب کاران در این حوزه است(این در حالی است که در محصولات متوسط، بین محصول خارجی و ایرانی فاصله کوتاهی از نظر کیفیت وجود دارد. چون بسیاری از قطعات ماهم از خارج تامین می گردد. اما در بحث پرداخت فرق می کند.گاهی اختلاف به بیش از سه میلیون می رسد).
  • استقبال بازار خرید وفوش این نوع اجناس به واسطه تلاطم ارز خارجی ومیزان سود بالایی که در یک لحظه به جیب تبدیل کننده (متقلب)وارد می شود.

 

چرا مردم دنبال جنس اصل هستند؟ این جواب ساختن جنس تقلبی است.

مردم به خاطر کیفیت و ماندگاری دنبال جنسی هستند که کمترین دردسری را برای آنها داشته باشد و در این راه همان برندهای اصیل قد علم می کنند. مانند بوش آلمان، الجی کره جنوبی، سامسونگ کره، و غیره 

در ذهن تصور نماییدکه یخچالی از بوش را قیمت پرسیدید. گفتند بیست و چهار ملیون تومان. از فروشنده هم مطمئن هستید. اما بدری خانم همان را از یک جای دیگر تهیه کرده است هفده ملیون تومان و نزدیک چهار ماهی است که کار هم می کند و بدری خانم هم زیاد بهش می نازد و قربان صدقه فروشنده می رود. مگر می شود اختلاف قیمت بازار برای یک یخچال هفت ملیون باشد؟؟

عکس پایین جواب این سوال است.

َشناخت یخچال تقلبی از اصلی

تبدیل جنس چینی که کاملا شبیه جنس اورجینال طراحی شده است. در این عکس یخچال هایسنس چینی به بوش آلمان تبدیل شده است.

 

b. لباسشویی ها

بحث لباسشویی با یخچال فرق می کند. در بحث لباسشویی اغلب متقلب کاران روی محصولات شرکت های معتبر سرمایه گذاری می کنند و چه چیزی از دو شرکت معتبر بوش آلمان و الجی کره جنوبی بهتر می تواند باشد. به دلیل اینکه قطعات الکترونیکی جدید داخل لباسشویی ها از نوعی مدار و سنسور هوشمند برای تبادل با دیگر مدارات و قطعات استفاده می کند، پس جایگزین کردن قطعات برای متقلب کاران هزینه بردار می باشد. از این رو برای این موضوع روی محصولاتی تمرکز می کنند که از لحاظ ظاهر مردم پسند و قشنگ بوده و بتوانند آن را به عنوان مدل جدید یک برند معروف به مردم قالب کنند.

برای آنها مهم فروش بالاتر است و اینکه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بالاترین سود را به جیب بزنند. از این رو ظاهر جلویی محصول یک شرکت را که معتبر نیست با انواع ارم و اِلِمان تغییر داده و گاهی حتی به پنل پشتی کاری ندارند و سعی دارند به خریدار بقبولانند که این محصول، جدیدترین محصول آن شرکت معتبر است. درحالی که واقعیت ندارد.

مردم می توانند با یک سرچ ساده در سایت ریواس یا شرکت سازنده محصول به راستگویی یا دروغگویی پی ببرند.

پس وقتی بحث خرید از بانه به میان میاد، خواهشمند است از سایتهای معتبر خرید را انجام دهید. زیرا به تازگی نیروی محترم انتظامی در کلان شهرها جاهایی را پلمپ کرده اند که سعی داشتند با فروش محصولات تقلبی و برچسب گذاری شده خود، نام شهر بانه را خدشه دار و از این آشفته بازار پولی به جیب بزنند. سرچی ساده در اینترنت برای تایید این موضوع کار ساده ای می باشد.

شرکت ایولی یک شرکت چینی است که در ساخت وسایل خانگی فعال است. تقریبا یک شرکت درجه سه به حساب می آید و محصولات متنوعی می سازد. هدف این شرکت، آراستن و زرق و برق دار کردن محصولات است تا جایی که مشتری با نگاه اول عاشق این ظاهر رنگی بشود. پس متقلب کاران با کمی دستکاری محصولات این شرکت، می توانند ظاهر آن را تغییر دهند و با عنوان محصول جدید یک شرکت معتبر به مردم قالب کنند.

عکس های زیر تایید می کنند که چه چیزی روی داده است.

َشناخت لباسشویی تقلبی از اصلی

در این عکس فقط نام ایولی را به الجی تغییر داده اند. کمی برچسب به بعضی جاهای لباسشویی زده اند. حتی حوصله نداشته اند برچسب روی درب لباسشویی را عوض کنند. احتمالا برای آنها هزینه برداربوده است؟!!!

دراین عکس نشان داده ایم که همان محصول ایولی را به بوش المان هم تبدیل کرده اند چون بوش و الجی برندهای خوش فروش بازار ایران می باشند.

قضاوت باشماست و کمی تامل لازم است.چون این دو شرکت معتبر آلمانی و کره ای هیچ محصول مشابه این محصولات را ندارند.

 

حال نگاهی بیندازیم به عکس پایین:

شناخت لباسشویی اصلی از تقلبی

شرکت اِکو؟؟

به یقین می توان گفت بالای نود درصد مردم محترم حتی نام این شرکت را نشنیده اند و نمی دانند در چه زمینه ای فعالیت دارد. این نداستن ما مردم برای متقلب کاران کلان شهرها یک امتیاز ویژه است. چون می توانند تا جایی که دلشان بخواهد روی محصول ساخته شده به دست خودشان مانور بدهند. بررسی عکس بالا نشان می دهد که برند اِکو را به برند الجی تبدیل کرده اند. خوبتر که دقیق می شویم می بینیم که در قسمت بالایی لباسشویی فقط نام الجی را اضافه نموده اند.

حتی در بعضی جاها که کلمه eco وجود دارد و نشان ان شرکت است را پاک نکرده اند چون دقیق می دانند که مردم از آن کلمات هیچ مفهوم و معنایی را نمی توانند پیدا کنند و چه بهتر که دستکاری نشود. این یعنی هنر متقلب کاران. بدون هزینه اضافی کاری تمیز تحویل بازار مصرف دهند.

اما شما سروران گرامی می توانید با خرید از بانه و سایت ریواس، با اطمینان خاطر محصول اصل و اورجینال را درب منزل تحویل بگیرید. از نظر ما شبیه ترین محصول اصلی سایت ریواس به محصول بالا می تواند این محصول باشد.که هم اورجینال است و هم اصل : ماشین لباسشویی ال جی 10 کیلوگرم مدل j9

امیدواریم بتوانیم در آینده هم با بررسی انواع محصول و خرید محصول از بانه، کمک شایانی به خریدهای مردم محترم داشته باشیم.

سایت ریواس را با محصولات اورجینال به خاطر بسپارید.

 

ادامه دارد ...

 

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.