برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

12 نکته مهم و ضروری که در نگهداری از جاروبرقی باید رعایت کنید

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ شنبه

12 نکته مهم و ضروری که در نگهداری از جاروبرقی باید رعایت کنید

 

امروزه جاروبرقی جزء یکی از لوازم مهم و ضروری برای همه ی خانواده ها شده است. تا به حال فکر کرده اید که اگر حتی برای مدت کوتاهی جاروبرقی نداشته باشید، چگونه خانه ی خود را تمیز خواهید کرد؟ تکلیف گرد و غبارهایی که همه ی خانه را فرا گرفته اند چه می شود؟ آیا می توانید هر روز از جارو دستی استفاده کنید؟ آیا تحمل این را دارید که خانه ای کثیف داشته باشید؟ برای یک بار هم که شده از خودتان این سوالات را بپرسید و به پاسخ برسید. همگی می دانید که جاروبرقی چقدر محبوب و کاربردی می باشد و می تواند در کوتاه ترین زمان همه ی خانه ی شما را عین دسته گل تمیز کند. اما باز هم با وجود این دانستن ها از جارو برقی خود به شکل مناسب نگهداری و مواظبت نمی کنید. یک مثال برای کاربرد این وسیله ی محبوب، شاید برایتان اتفاق افتاده باشد وقتی که مواد خوراکی از دستتان می افتد و خانه ی شما را کثیف می کند اولین وسیله ای که برای تمیز کردن به ذهنتان می رسد جاروبرقی می باشد. بنابراین لازم به ذکر است که تا حد زیادی باید در نگهداری جاروبرقی تمام سعی خود را بکنید تا لازم نباشد زود به زود آن را برای تعمیر ببرید و یا با هزینه ی بالاتری جاروبرقی خود را تعویض کنید. با نگهداری و استفاده ی مناسب از جاروبرقی و یا هر وسیله ی دیگر دستگاه شما بیشتر دوام خواهد داشت و مدت زمان طولانی تری همراه تان خواهد بود.

 

12 نکته مهم و ضروری که در نگهداری از جاروبرقی باید رعایت کنید.

 

شاید استفاده کردن از جاروبرقی خیلی راحت و ساده به نظر برسد اما فراموش نکنید، مانند همه ی وسایل برقی دیگر قبل از کار کردن با جاروبرقی ابتدا دفترچه ی راهنمای آن را مطالعه کنید و دستورالعمل های لازم در مورد جارو برقی را بدانید.

ما در این مقاله به چند مورد از نکات مهم و ضروری نگهداری از جاروبرقی خواهیم پرداخت. امید است که مفید و موثر واقع شود.

1. کیسه ی جارو برقی بخش مهمی از دستگاه است که گرد و غبار، آشغال ها و ... را در خود انباشته می کند. بنابراین قبل از شروع به کار و روشن کردن جاروبرقی، ابتدا به کیسه نگاهی بیندازید تا ببینید اگر کیسه تا نصفه پر است، اقدام به خالی کردن کیسه بکنید و اگر کیسه یکبار مصرف است آن را تعویض نمائید. زیرا در صورت پر بودن کیسه، جارو برقی به خوبی کار نمی کند و قدرت مکش دستگاه جاروبرقی را پایین می آید.

 

کیسه ی جارو برقی

 

2. زمانی که می خواهید کیسه ی جاروبرقی را سر جای خود قرار دهید مطمئن شوید که کاملا جا افتاده باشد زیرا در غیر این صورت گرد و خاک به جای اینکه وارد کیسه شوند به داخل موتور جاروبرقی نفوذ می کنند.

3. برای نگهداری مفید از جارو برقی سعی کنید، هنگام جارو زدن، جاروبرقی را نکشید و سیم دستگاه را که نقطه ی آسیب پذیر جاروبرقی به حساب می آید تا آخر بیرون نیاورید و به زور این طرف و آن طرف نکشید. زیرا با این کار لوله خرطومی و کابل جاروبرقی تحت فشار و آسیب خواهد بود. سعی کنید هنگام جارو زدن با احتیاط و به آرامی جاروبرقی را بلند کرده و با خود حمل کنید و با این روش ساده و امکان پذیر طول عمر جاروبرقی خود را بیشتر کنید.

4. زمانی که در حال کار کردن با جاروبرقی هستید، سعی کنید مدت زمان طولانی دستگاه را روشن نگه ندارید و حداقل هر 15 دقیقه یک بار جاروبرقی را خاموش کنید و بگذارید استراحت کند تا کمی خنک شود. بعدا دوباره جاروبرقی را روشن کنید و شروع به کار شوید. در غیر این صورت اگر به طور مداوم از دستگاه استفاده کنید به موتور جاروبرقی آسیب و فشار زیادی وارد می شود.

5. اگر دفترچه ی راهنمای جاروبرقی را به خوبی مطالعه کرده باشید خواهید فهمید که جاروبرقی شما قابلیت مکش آب را دارد یا خیر؟ اگر این قابلیت را ندارد از زدن جاروبرقی به جاهای خیس و نم دار خودداری کنید. زیرا اگر آب وارد دستگاه شود به موتور جاروبرقی آسیب جدی وارد می کند و یا حتی امکان سوختن و از کار افتادن جاروبرقی نیز وجود دارد.

 

قابلیت جذب اب در جاروبرقی

 

6. اگر مکانی دارای حجم زیادی از  شن و خاک باشد، از تمیز کردن آن با جاروبرقی خانگی خودداری کنید. زیرا به راحتی شن و خاک به موتور دستگاه نفوذ می کنند و باعث می شود جاروبرقی خیلی زود خراب شود و یا از کار بیفتد.

 

جاروبرقی سطلی

 

7. برای نگهداری مناسب و طول عمر بیشتر جاروبرقی خود، سعی کنید از سوئیچ ها یا دکمه های جاروبرقی استفاده ی صحیح نمائید. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که هنگام کار کردن با جاروبرقی برای اینکه خم و راست نشوید، از انگشت پاهای خود برای کم کردن، زیاد کردن، روشن یا خاموش کردن جاروبرقی استفاده می کنید. با این کار فشار زیادی به کلیدها وارد می کنید، که خودتان از آن بی خبر هستید و به مرور زمان و در صورت تکرار مداوم این کار سوئیچ ها یا کلیدهای جاروبرقی شل می شوند یا به کلی از کار می افتند.

8. کار اصلی فیلترها جلوگیری کردن از گرد و غبار به داخل اتاق اصلی موتور جاروبرقی می باشد. بنابراین تمیز نگهداشتن فیلتر جاروبرقی را هرگز فراموش نکنید. بعضی از جاروبرقی ها فیلتر پلاستیکی دارند و می توانید آن را شستشو دهید، بعضی دیگر نیز فیلتر کاغذی یا پارچه ای دارند که با تکان دادن می توانید گرد وغبار آن ها را تمیز کنید و در صورت کهنه بودن فیلتر، فیلتر آن را تعویض نمائید.

 

 تمیز نگهداشتن فیلتر جاروبرقی

 

9. هرگز از جاروبرقی خود برای برداشتن اجسام تیز و برنده استفاده نکنید. زیرا این کار ممکن است باعث پاره شدن کیسه ی جاروبرقی و یا لوله خرطومی دستگاه شود.

10. هر چند وقت یک بار همه ی اجزای جاروبرقی را که قابلیت شستشو دارند با آب بشویید و بگذارید تا کاملا خشک شوند. بعد از اتمام این کار، هر کدام از اجزا را سر جای خود قرار دهید. هر بار بعد از استفاده کردن از جاروبرقی، تمیز کردن قسمت بیرونی جاروبرقی را با پارچه ی نم دار فراموش نکنید.

 

تمیزکردن اجزای جاروبرقی

 

11. از قرار دادن جاروبرقی در کنار بخاری یا هر وسیله ی گرمایشی دیگر خودداری کنید و جاروبرقی را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

12. اگر جاروبرقی شما یکدفعه خاموش شد و دیگر روشن نشد سعی کنید، خودتان از دستکاری کردن دستگاه خودداری کنید و آن را برای تعمیر، به تعمیرکار مخصوص جاروبرقی بدهید.

و در پایان مقاله هدف ما از نوشتن این مقاله تکرار نکات مهم و ضروری نگهداری از جاروبرقی بوده است. امید است که شما نیز با رعایت این نکات به وسایل خانه ی خود و مقاله ی ما اهمیت فراوانی بدهید و در نگهداری هر چه بهتر جاروبرقی خود کوشا باشید. در ضمن رعایت هر کدام از این نکات بیشترین سود و منفعت را برای خودتان به ارمغان می آورد.

 

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.