برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

12 نکته مهم و ضروری که در نگهداری از دستگاه آبمیوه گیری باید رعایت کنید

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ سه شنبه

12 نکته مهم و ضروری در نگهداری از دستگاه آبمیوه گیری

 

دستگاه آبمیوه گیری یکی دیگر از وسایل محبوب و کاربردی برای همه ی آشپزخانه ها می باشد. شاید بارها برایتان اتفاق افتاده باشد که در موقعی هوس آبمیوه کنید که امکان رفتن به بیرون از خانه و خرید آبمیوه ی مورد نظر برایتان مقدور نباشد. اما نگران این مسئله نباشید امروزه با وجود دستگاه آبمیوه گیری در منزل خود می توانید، به راحتی طعم دلچسب و لذت بخش آبمیوه ها را تنها با وجود داشتن چند عدد میوه در فصل گرما و سرما تجربه کنید، بدون اینکه به آبمیوه ها افزودنی های دیگر اضافه کنید و با خوردن آبمیوه ی سالم و طبیعی در خانه ی خود نهایت لذت را ببرید. ما در این مقاله می خواهیم به شما در نحوه ی نگهداری صحیح از دستگاه آبمیوه گیری کمک کنیم تا هر وقت که هوس خوردن آبمیوه ی تازه کردید، دستگاه آبمیوه گیری با ارائه ی بهترین خدماتش در کنار شما باشد.

 

نکات مهم و ضروری که در نگهداری از دستگاه آبمیوه گیری 

1. زمانی که می خواهید از دستگاه آبمیوه گیری استفاده کنید قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید که همه ی قطعات دستگاه آبمیوه گیری به درستی و به طور کامل سر جای خود قرار گرفته باشند. زیرا هر گونه بی دقتی می تواند خطری را به بار آورد.

 

نکات مهم و ضروری که در نگهداری از دستگاه آبمیوه گیری 

 

2. زمانی که می خواهید میوه ها را برای عمل آب گیری وارد دستگاه کنید، ابتدا میوه ها را به خوبی بشویید و بگذارید تا آب میوه ها خشک شود، سپس با دقت زیاد هسته ی همه ی میوه ها را به طور کامل در بیاورید. زیرا اگر میوه ای را با هسته داخل دستگاه بیندازید، هسته ی میوه مانع چرخش موتور و تیغه های دستگاه آبمیوه گیری می شود و ممکن است دستگاه شما دچار آسیب جدی شود.

 

شستن میوه ها قبل از ابمیوه گیری

 

3. به ازای گرفتن هر دو لیوان آبمیوه، فیلتر دستگاه آبمیوه گیری را در بیاورید و کاملا تمیز کنید که گرفته و مسدود نشود سپس دوباره دستگاه را روشن کنید و به کار خود ادامه دهید.

 

تمیزکردن فیلتر آبمیوه گیری

 

4. از دستگاه آبمیوه گیری برای میوه های نرم مانند موز، کیوی، زردآلو، هلو و یا گوجه فرنگی استفاده نکنید. زیرا به دلیل نرمی میوه ها منافذ دستگاه گرفته خواهد شد و موتور دستگاه آبمیوه گیری خراب می شود. برای این نوع میوه ها می توانید از قسمت مخلوط کن دستگاه استفاده کنید. توجه کنید که برای نگهداری بهتر، افزایش طول عمر دستگاه و جلوگیری از خراب شدن دستگاه، برای گرفتن آب میوه های خیلی سفت و سخت هم از دستگاه آبمیوه گیری استفاده نکنید.

 

استفاده از مخلوط کن ابمیوه گیری

 

5. هنگام کار کردن با دستگاه آبمیوه گیری حتما دستگاه را بر روی سطحی صاف و تراز قرار دهید، تا هنگام روشن کردن دستگاه آبمیوه گیری، دستگاه ثابت باشد و حرکت نکند تا باعث ریخت و پاش آبمیوه نشود.  همچنین می توانید هنگام گرفتن آبمیوه یک سینی بزرگ زیر دستگاه آبمیوه گیری قرار دهید تا از ریختن آبمیوه بر روی سطوح و محیط آشپزخانه جلوگیری به عمل آورید.

 

آبمیوه گیری بر روی سطحی صاف و تراز قرار دهید

 

6. برای تمیز کردن و شستشوی قطعات دستگاه آبمیوه گیری ابتدا دستگاه را خاموش کرده و دو شاخه را از پریز برق جدا کنید. سپس فورا قطعات دستگاه را با آب سرد بدون نیاز به شوینده های مخصوص و آن چنانی شستشو دهید. به دلیل این که میوه ها چرب نیستند، لزومی ندارد از آب خیلی داغ نیز برای شستشوی قطعات استفاده کنید. اما این را هم بدانید که اگر دیر اقدام به شستن قطعات دستگاه کنید ممکن است باقی مانده ی مواد به سرعت خشک شود و با شستن هم از بین نرود و باقی مانده ی مواد می تواند در استفاده های بعدی باعث افت عملکرد و کارایی دستگاه آبمیوه گیری شود.

 

تمیز کردن و شستشوی قطعات دستگاه آبمیوه گیری

 

7. برای نگهداری درست و مناسب از دستگاه آبمیوه گیری، افزایش طول عمر دستگاه و کارایی بهتر دستگاه لازم است هنگامی که مشغول عمل آب گیری میوه ها هستید، تفاله ی میوه ها را زود به زود از دستگاه آبمیوه گیری خارج کنید. زیرا در صورت پر بودن تفاله ها دستگاه دچار لرزش و حرکت خواهد شد و اگر همچنان پر بودن تفاله ها در دستگاه ادامه پیدا کند، به مرور زمان ممکن است این کار خرابی و تعمیر دستگاه را در پی داشته باشد.

 

8. زمانی که کارتان با دستگاه آبمیوه گیری تمام شد و آن را خاموش کردید، تا زمان ایستادن کامل موتور و چرخش تیغه ها درپوش دستگاه را باز نکنید.

 

9. برای گرفتن آب میوه های گوشتی، میوه ها را به تا حد امکان به قطعات خیلی کوچک برش بزنید، تا بدون نیاز فشار با گوشت کوب به راحتی از مجراهای ویژه به پایین بروند.

 

10. زمانی که کار شما با دستگاه آبمیوه گیری تمام شد، فیلتر و صافی دستگاه را با مسواک و یا فرچه ی نرم تمیز نمائید، تا در استفاده های بعدی که از دستگاه استفاده می کنید کار شما راحت باشد و با مشکل و خرابی دستگاه آبمیوه گیری روبرو نشوید.

 

11. ممکن است قطعات دستگاه آبمیوه گیری بر اثر استفاده ی مداوم و همچنین تنوع رنگ میوه ها، کدر و رنگی شده باشد و رنگ اولیه و ثابت خود را از دست داده باشد، اما نگران نباشید شما می توانید کمی مایع سفید کننده (وایتکس) را با جوش شیرین و آب مخلوط کنید و با اسکاج نرم بر روی سطوح مورد نظر دستگاه بزنید و بعد کاملا خشک کنید تا دوباره دستگاه آبمیوه گیری شما مثل روز اول زیبا و به رنگ ثابت خود ( البته شاید با اندکی تغییر ) باز گردد.

 

12. هنگام استفاده از دستگاه آبمیوه گیری، به دلیل کنجکاو بودن بیش از حد بچه ها، دور از دسترس بچه ها کار خود را انجام دهید. زیرا به مراتب دستگاه آبمیوه گیری نیز می تواند سانحه ساز و خطرناک باشد.

 

کلام آخر اینکه حتما به خاطر داشته باشید که بعد از خریدن دستگاه آبمیوه گیری دفترچه ی راهنمای دستگاه را به صورت کامل و دقیق بررسی کنید. زیرا برای هر یک از مدل های مختلف دستگاه آبمیوه گیری دفترچه ای مخصوص طراحی شده است و درهر کدام از دفترچه ی راهنماها تمام توصیه های لازم در مورد نحوه ی نگهداری مناسب و روش استفاده ی صحیح از دستگاه توضیح داده شده است. بنابراین با وجود این اطلاعات کامل و جامع دیگر وظیفه ی شماست که به خوبی از دستگاه آبمیوه گیری خود استفاده و نگهداری کنید.

 

 

 

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.