برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

12 نکته مهم و ضروری که در نگهداری از تلویزیون باید رعایت کنید

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ جمعه

12 نکته مهم و ضروری که در نگهداری از تلویزیون باید رعایت کنید

 

تک تک شماها با واژه ی تلویزیون آشنایی کامل دارید و زمانی که در خانه هستید بیشتر وقت خود را برای استراحت کردن با تلویزیون سپری می کنید. این دستگاه به گونه ای می تواند شما را سرگرم کند که در حین تماشا کردن آن، این امکان وجود دارد که به چیز دیگری فکر نکنید و شاید به همین خاطر است که به دستگاه تلویزیون لقب جعبه ی جادویی نیز داده اند. فرقی ندارد که چه کسی هستید ویا در چه سنی هستید، تلویزیون برای همه برنامه دارد و می تواند همه ی افراد را در هر سنی که باشند با برنامه ها و سریال های جذابش، به خوبی سرگرم کند. شاید بارها برایتان اتفاق افتاده باشد، که با وجود داشتن بچه ی کوچک در خانه ی خود نتوانید به خوبی به کارهای روزانه ی منزلتان رسیدگی کنید و شما تنها با روشن کردن تلویزیون و گذاشتن شبکه ی کارتون یا برنامه ی دلخواه کودکتان می توانید به راحتی این مشکل را برطرف نمائید. آیا با وجود این همه کاربرد و مزایا شما می توانید به خوبی از تلویزیون خود نگهداری و مراقبت کنید یا خیر؟

ما به کمک این مقاله می خواهیم شما را در نگهداری هر چه مناسب تر و بهتر دستگاه تلویزیون یاری دهیم. بنابراین با خواندن کامل این مقاله همراه ما باشید تا دانستنی های لازم در مورد نگهداری از تلویزیون را ذکر کنیم. امید است که این نکات مهم و ضروری، مفید و کاربردی باشند و شما نیز بتوانید به خوبی آن ها را عملی کنید و از پیامدهای مفید و مثبت این نکات نهایت لذت را ببرید.

 

12 نکته مهم و ضروری در نگهداری از تلویزیون

1.شاید به نظر برسد که نصب تلویزیون کار راحت و ساده ای باشد. اما هرگز بعد از خریدن این دستگاه خودتان اقدام به نصب آن نکنید و از نمایندگی های معتبر شرکت سازنده ی تلویزیون خود درخواست کنید تا برای نصب تلویزیون شما بیایند. با این کار در صورت بروز هرگونه پیامد و مشکلی نمایندگی شرکت پاسخگوی شما می باشد.

2.زمانی که می خواهید برای بار اول تلویزیون خود را روشن کنید، اول از هر کاری دفترچه ی راهنمای دستگاه را به خوبی مطالعه کنید و با کارکرد دکمه های پنل و کنترل آشنا شوید.

 

12 نکته مهم و ضروری در نگهداری از تلویزیون

 

3.زمانی که می خواهید تلویزیون را در مکانی قرار دهید، محل قرار گیری دستگاه را با دقت انتخاب کنید. برای نگهداری بهتر و طول عمر بیشتر دستگاه بهتر است که دستگاه را کنار وسایل گرمایشی از قبیل بخاری، شوفاژ و همچنین کنار نور پنجره قرار ندهید. زیرا با وجود گرما از خنک شدن دستگاه جلوگیری می شود و به مرور زمان قطعات تلویزیون دچار آسیب خواهند شد.

4.از قرار دادن دستگاه تلویزیون نزدیک به در و پنجره خودداری کنید. زیرا در صورت باز بودن در و پنجره، گرد و غبار زیادی وارد سیستم دستگاه می شود. لازم به ذکر است بدانید که گرد و غبار عامل اصلی خرابی تلویزیون ها هستند.

5.اگر زمانی مجبور به جابه جا کردن تلویزیون خود شدید، در زمان حمل و نقل مراقب دستگاه خود باشید. زیرا تلویزیون های جدید از شیشه های نازک و شکننده ای ساخته شده اند وکوچکترین ضربه به دستگاه می تواند باعث آسیب دیدن پنل تلویزیون شود.

6.برای نگهداری بهتر استفاده از تلویزیون بهتر است که از محافظ یا ترانس برق استفاده کنید. تا زمانی که نوسانات برق و یا رعد و برق اتفاق افتاد، برد تلویزیون دچار مشکل و آسیب نشود و شما هم دچار پرداخت هزینه های زیادی برای تعمیر و یا تعویض دستگاه نشوید.

7.با تمیز کردن به موقع تلویزیون خود به افزایش طول عمر دستگاه کمک شایانی کرده اید. برای این کار ابتدا دو شاخه دستگاه را از پریز برق بکشید، سپس با استفاده از یک دستمال نرم مخصوص و اسپری مخصوص به آرامی صفحه ی نمایش دستگاه و قسمت های دیگر را که گرد و خاک به خود گرفته اند به خوبی تمیز کنید. اگر دیر به دیر به تلویزیون خود رسیدگی کنید گرد و خاک باعث بالا رفتن دمای دستگاه می شود و در نتیجه عمر مفید دستگاه نیز کاهش می یابد. توجه کنید که برای تمیز کردن تلویزیون از ریختن آب بر روی دستگاه خودداری کنید.

8.مواظب ضربه خوردن تلویزیون ها باشید. هرگز به تلویزیون خود ضربه نزنید، زیرا با کوچکترین ضربه امکان سوختن پیکسل های دستگاه وجود دارد بنابراین در این مورد کاملا احتیاط به خرج دهید.

9.از قرار دادن تلویزیون داخل باکس یا قاب خودداری کنید. زیرا با این کار جریان هوا نمی تواند به خوبی در گردش باشد و این کار باعث گرم شدن سیستم دستگاه و آسیب رساندن به قطعات تلویزیون می شود.

10.تمام برچسب ها و پلاستیک های روی تلویزیون را بردارید و از پوشاندن دستگاه با پارچه حتما خودداری کنید. زیرا در صورت پوشانده شدن تلویزیون، سیستم دستگاه گرم می شود و به موتور تلویزیون ضربه وارد می شود.

11.از کنترل تلویزیون به خوبی نگهداری کنید و آن را دور از دسترس بچه ها قرار دهید. زیرا تلویزیون ها بدون داشتن کنترل کارایی خود را از دست می دهند.

12.زمانی که تلویزیون شما روشن است اما به هر دلیلی آن را نگاه نمی کنید بهتر است دستگاه را خاموش کنید. زیرا روشن نگهداشتن مداوم دستگاه باعث کاهش سریع افت نور می شود. همچنین زمانی که تلویزیون خاموش است، برای صرفه جویی در مصرف برق، انرژی و عمر بیشتر دستگاه بهتر است دو شاخه ی آن را از پریز برق بکشید. توجه کنید که راهکار دیگری برای نگهداری بهتر دستگاه این است که استفاده از تلویزیون را زمان بندی کنید و هر چند ساعت یکبار به دستگاه استراحت دهید.

 

در آخر اینکه گفتنی های لازم برای نگهداری مناسب از تلویزیون را در این مقاله بیان کردیم. حالا نوبت به شما می رسد که با رعایت این نکات مهم و ضروری از وسایل خانه ی خود تا حد امکان به خوبی نگهداری و مراقبت کنید. با عمل کردن به این نکات ساده می توانید استهلاک تلویزیون خود را پایین آورده و طول عمر دستگاه را افزایش دهید.

 

 

 

 

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.