برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

نکات فنگ شویی برای مبتدیان

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ یکشنبه

چگونه اصول فنگ شویی را در خانه خود اعمال کنیم؟

 

چگونه اصول فنگ شویی را در خانه خود اعمال کنیم؟

به  آموزش نکات فنگ شویی ما برای مبتدیان خوش آمدید! اگر در فنگ شویی تازه کار هستید، این مقاله راهنمای جامعی برای شماست! در این مقاله ما اصول فنگ شویی را بررسی خواهیم کرد، بعلاوه نکاتی را خواهید آموخت که به آسانی و بلافاصله می توانید در خانه خود اجرا کنید.

 

سیستم پنج عنصر

در فنگ شویی، ما از سیستم پنج عنصری استفاده می کنیم که برگرفته از فلسفه تائو است. این سیستم چرخه های طبیعت و چگونگی همکاری آنها را در تعادل با هم بررسی می کند. پنج عنصر فنگ شویی عبارتند از: خاک، فلز، آب، چوب و آتش. اگر می خواهید کیفیت را در خانه و زندگی خود ارتقا دهید، هر عنصر با کیفیت های خاص و همچنین رنگ ها و اشکال مرتبط که می‌تواند برای طراحی از آن استفاده شود باید سازگاری داشته باشد.

 

سیستم پنج عنصر در فنگ شویی

 

خاک

 فلسفه خاک به مراقبت از خود، مرزها و تغذیه مرتبط است. به رنگهای خاکی مانند زرد، نارنجی و قهوه ای و همچنین اشکال مربع انرژی سنگین متصل است. شما می توانید عنصر خاك را با یك فرش زرد مربع یا یك میز مستطیل مستحكم به خانه خود اضافه كنید.

 

فلز

فلز دارای ویژگی های شادی، زیبایی و دقت است. رنگ های سفید، خاکستری و متالیک و همچنین اشکال دایره ای شکل ، فلز را نشان می دهد. برای افزودن فلز به فضای خود، سعی کنید یک گلدان گرد، فلزی یا وسایل روشنایی اضافه کنید.

 

آب

آب نشان دهنده خرد عمیق و همچنین ارتباط ما با دیگران و دنیای اطراف ما است.  انرژی آب به اشکال سیاه، آبی بسیار تیره و موج دار متصل است. شما می توانید با یک آبنما یا کارهای هنری با تصاویری از آب به خانه خود آب اضافه کنید.

 

چوب

چوب به رشد، بهبود و نشاط مربوط می شود. رنگ چوب با اشکال سبز، آبی و گل‌های مایل به قرمز و یا با ستونی بلند نشان داده می شود. گیاهان آپارتمانی سبز یک روش ویژه برای اضافه کردن عنصر چوب به خانه شما است.

 

آتش

آتش نشان دهنده اشتیاق و الهام است. این عنصر با رنگهای آتشین مانند قرمز و نارنجی روشن و اشکال مثلث مانند نشان داده می‌شود. همچنین نور به عنصر آتش مشابه می شود. در نتیجه لامپ ها راهی عالی برای افزودن عنصر آتش به خانه شما هستند.

 

موقعیت فرماندهی

موقعیت فرماندهی یکی از مبانی اساسی در فنگ شویی است. مهم است که تختخواب، میز و اجاق گاز شما همه در تحت فرماندهی شما باشند. زیرا هر یک از این موارد نمایانگر جنبه قابل توجهی از زندگی شما هستند. تختخواب شما نمایانگر شخصیت شما است، اجاق گاز نشان دهنده ثروت و منابع شما و میز کارتان نشان دهنده شغل و مسیر زندگی شما است.

برای قرار دادن تختخواب، میز کار یا اجاق گاز خود در بهترین مکان فضایی را در اتاق پیدا کنید که موارد زیر در آن وجود داشته باشند:

هنگامی که پشت میز خود نشسته اید، در رختخواب دراز کشیده اید یا مشغول آشپزی هستید، می توانید در اتاق را بدون اینکه سر برگردانید ببینید. به این صورت که  شما دید خوبی نسبت به هر کسی یا هر چیزی که ممکن است از در وارد شود داشته باشید، این موضوع  به شما کمک می کند در سطح ناخودآگاه احساس آرامش بیشتری داشته باشید. این نکته به این معنا است که شما از فرصت های بالقوه‌ای که ممکن است به سمت شما بیایند بیشتر آگاه هستید.

 

موقعیت فرماندهی یکی از مبانی اساسی در فنگ شویی

 

نکات قابل توجه در ورودی اتاق

ورودی که دهنه نیز نامیده می شود ، جایی است که انرژی وارد فضای شما می شود. این همان چیزی است که مردم از خارج از خانه آن را می بینند، بنابراین این مورد چهره شما را به دنیا نشان می دهد. اطمینان حاصل کنید که این قسمت را تمیز و بدون درهم و برهمی نگه دارید، بنابراین باید به صورتی باشد که انرژی چی به راحتی در آن جریان یابد. نکته مهم بعدی این است که درب ورودی شما به راحتی پیدا شود. دقت کنید که آیا درب ورودی به وضوح نمایان است و دارای برچسب و عاری از هر نوع انسداد است؟ دوستان شما و همچنین کسانی که برای تحویل محصولی به خانه شما می‌آیند باید به راحتی آن را پیدا و به آن دسترسی پیدا کنند. نکته مهم دیگر تمیز نگه داشتن ورودی خانه است. ورودی خود را مرتبا جارو کنید و به یاد داشته باشید که درب خود را نیز تمیز نگه دارید. بسیار عالی خواهد شد اگر بخواهید برای روشن نگه داشتن این ناحیه و معرفی عنصر آتش یک به آن از یک وسیله روشنایی استفاده کنید.

 

هال

اتاق نشیمن مکانی برای گردهمایی با خانواده و دوستان است، پس باید در این مکان احساس راحتی و استقبال کنند. اطمینان حاصل کنید که صندلی راحتی به اندازه کافی داشته باشید یعنی صندلی برای همه افرادی که در خانه زندگی می کنند، به علاوه چند صندلی اضافی برای مهمانان. برای تشویق به برقراری ارتباط و مکالمه، صندلی ها و مبل ها را به سمت یکدیگر قرار دهید. سعی کنید تا حد امکان پشت صندلی‌ها را در مقابل درب ورودی قرار ندهید.

گیاهان سبز و سالم نیز می توانند به فضای اتاق نشیمن اضافه شوند، زیرا گیاهان انرژی حیاتی و همچنین عنصر چوب را که نشان دهنده مهربانی و عطوفت است، به محیط اضافه می کنند.

 

اتاق نشیمن در فنگ شویی

 

آشپزخانه

آشپزخانه منطقه مهم خانه است زیرا نمایانگر نحوه تغذیه افراد خانواده است. یکی از راه های بهبود فنگ شویی آشپزخانه این است که همواره یخچال خود را تمیز و مرتب نگه دارید. دقت کنید که آیا چیزی در یخچال وجود دارد که تاریخ انقضای آن تمام شده باشد؟ هر چیزی که برای شما کاربردی ندارد را از محیط پاک کنید. سپس فضایی ایجاد کنید که با غذا خوردن در آن قسمت تغذیه خود را تامین کنید.

 

حمام

از آنجا که محیط حمام مرطوب و دارای آب فراوان است، می توانند منبعی برای کاهش و تخلیه انرژی باشند. از آنجا که آب جریان ثروت و پول در فنگ شویی را نشان می دهد، بسته نگه داشتن درب حمام و توالت می تواند به جلوگیری ازخرج  شدن پول شما کمک کند!

 

اتاق خواب

تختخواب و اتاق خواب شما نمایانگر شما هستند، بنابراین این منطقه برای تماشای فنگ شویی واقعا مهم است و مکانی عالی برای شروع تغییر است. ابتدا مطمئن شوید که تخت خواب شما در موقعیت فرماندهی قرار داشته باشد. بعد از آن، زیر تخت را بررسی کنید. استفاده از این قسمت به عنوان انبار ایده خوبی نیست زیرا شما زمان زیادی را صرف استراحت و خواب در اینجا می کنید، بنابراین هر چیزی که در زیر شما قرار دارد انرژی شما را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر به دلیل کمبود فضا نیاز به نگهداری وسایل زیر تخت دارید، مطمئن شوید که فقط وسایل نرم و مربوط به تخت مانند ملحفه و پتو را در آن نگه داشته باشید.

شما همچنین می توانید عنصر زمین را به اتاق خواب خود اضافه کنید. یک راه عالی برای این کار گذاشتن یک فرش مربع شکل به رنگ زمین در زیر تخت‌تان است.

 

اتاق خواب در فنگ شویی

 

منبع: thespruce

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.