برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

جادوی آینه ها در فنگ شویی

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۰/۱/۸ یکشنبه

جادوی آینه ها در فنگ شویی

 

آینه­ ها ابزارهای بسیار رایجی در فنگ شویی هستند و با اهداف متفاوتی استفاده می­شوند. در حالت عادی، آینه­ ها باعث می­شوند خانۀ شما روشن ­تر و فراخ ­تر به نظر برسد. هردوی این ویژگی ­ها انرژی کلی خانۀ شما را ارتقا می­بخشد. چشم هایتان را ببندید و خودتان را در یک اتاق کوچک و کم نور و یا در یک اتاق بزرگ و روشن تصور کنید. تفاوت را احساس کنید. آینه ها می توانند با خود صلح و دیدگاه تازه ای برای زندگی شما به ارمغان بیاورند. از آینه ها به عنوان آسپیرینِ فنگ شویی نام می برند. بر اساس افسانه های باستانی چینیان، آینه ها می توانند موجب جلب روابط خوب شوند؛ آرزوها را به فعلیت برسانند و انواع خوش شانسی را با خود به ارمغان بیاورند.

استفاده از آینه­ ها یا دیگر ابزارهای کوچک به منظور تنظیم جریان چی یا انرژی در یک فضا "روش اضافات جزئی" یا در چین "خی زی فا" نامیده می­شود. وقتیکه از روش اضافات جزئی استفاده می ­کنید، مهم است که نیت خود از اینکار را بررسی کنید. اگر قصد دارید یک آینه را به عنوان تنظیم فنگ شویی به منزل خود اضافه کنید، لحظه ­ای درنگ کرده و به قصد خود رجوع کنید و ببینید چرا می­خواهید یک آینه را در محلی خاص قرار دهید.

 

جادوی آینه ها در فنگ شویی

 

دید دوگانه توسط آینه ها در فنگ شویی

به دلیل اینکه آینه ­ها انعکاس دهنده هستند، بنابرین می­توان آنها را به صورت راهکارمند برای جذب انرژی­ های خاص در یک محل قرار داد. شما می­ توانید از آینه­ ها به منظور انعکاس و دوگانه نشان دادن هرچیزی که می­ خواهید وجود و حضور آن را تقویت کنید، استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک آینه را به شکلی که گفته شد در محل کار خود قرار دهید، موجب بازتاب تصویر درختان در بیرون می­گردد و بدین وسیله شما انرژی چوب را به محل کار خود فراخوانده اید. این نشاندهندۀ رشد و توسعه در شغل و حرفۀ شما می ­باشد.

یک روش محبوب در تنظیم فنگ شویی، منعکس ساختن شعله ­های اجاق گاز با استفاده از آینه است. اجاق گاز شما نمایندۀ فراوانی و ثروت است، پس دوگانه نشان دادن شعله ­ها هم به صورت بصری و هم به صورت انرژیتیکی می­تواند فرصت­های شما برای ثروتمند شدن را دو برابر کند. یک آینه در پشت اجاق گاز به شما امکان می دهد پشت خود را ببینید و شما را در "موقعیت فرماندهی" قرار می دهد. شما قصد انتخاب یک آینه را در این محل دارید، مطمئن شوید خیلی به شعله ­ها نزدیک نباشد تا گرما موجب شکستن آن نشود.

 

دید دوگانه توسط آینه ها در فنگ شویی

 

موقعیت ارجح (فرماندهی) را تصحیح کنید

موقعیت فرماندهی یا ارجح یکی از مهم­ترین اصول در فنگ شویی است. وقتیکه نمی­توانید اجاق گاز، تخت یا میز را به موقعیت فرماندهی ببرید، در اینجا آینه ها به کمک می ­آیند. به عنوان مثال، اگر شما قادر به دیدنِ در وقتیکه در تختخواب، پشت میز یا کنار اجاق گاز ایستاده­اید، نیستید، قرار دادن یک آینه می­تواند این مشکل را تصحیح کند. بهتر است با قرار دادن یک آیینۀ ایستادۀ قابل حرکت در موقعیت فرماندهی این مورد را تنظیم کنید. با تنظیم آینه می ­توانید درگاهی یا ورودی را ببینید.

اگر اتاق، راهرو یا زیرزمین بدون پنجره دارید. این مناطق را می توان با آینه های بزرگتر زنده کرد. راهروهای باریک و طولانی می توانند ظالمانه باشند و یا خیلی سریع chi را هدایت کنند. آینه به گسترش چی و فضا کمک می کند.

بودن در موقعیت دیده ­بانی یا ارجح در تختخواب، پشت میز یا کنار اجاق گاز می­تواند اضظراب را کم کند و راحتی را افزایش دهد، زیرا شما بدین صورت آگاه تر از هر فرد یا چیزی هستید که به سمت شما می­اید یا در مسیر شما قرار می­گیرد.

 

موقعیت ارجح (فرماندهی) را تصحیح کنید

 

از عناصر پنج گانه شکل دار استفاده کنید

چینی های باستان تمام جهان را به عنوان جهانی پویا درک می کردند و معتقد بودند که تغییر شکل هر جسم روی زمین باید مطابق با قانون چرخه زندگی باشد و از بین رفتن یک چیز به طور حتم منجر به خلق چیز دیگری می شود. از این رو، فنگ شویی نظریه پنج عنصر را مطرح می کند و معتقد است که جهان از پنج عنصر اصلی تشکیل شده است. آب، چوب، آتش، خاک و فلز. حرکت و گردش این عناصر، روابط متقابل، گردش، اصول و دستورات تولیدی را توضیح می دهد، که نشان دهنده رابطه متقابل و متضاد همه چیز است.

چوب بخشی از چرخه تولید است که توسط عنصر آب تولید می شود. با استفاده از این چرخه، چوب مسئول جدایی زمین است. زمین به نوبه خود با آب خیس می شود. آب آتش را خاموش می کند، آتش فلز را ذوب می کند و فلز چوب را برش می دهد. عناصر در این چرخه مکمل یکدیگرند و متوقف نمی شوند.

در کل، آینه ­ها با عنصر آب (نمایانگر سهولت، فراوانی و طراوت و همچنین آرامش و خلوص است) مرتبطند. با این وجود، با انتخاب اشکال یا فرم­ های خاص برای آینه­ تان، شما می­توانید عناصر اضافی را نیز داشته باشید.

آینه ­های گرد نمایندۀ عنصر فلز هستند که وضوح، دقت و لذت را به همراه دارند.

 

آینه ­های گرد در فنگ شویی

 

آینه ­های مربعی یا مستطیلی، نمایندۀ زمین هستند که نشان دهندۀ ثبات و تغذیه است و همینطور می تواند بیانگر حفاظت از روابط شما باشد.

یک آینۀ بلند مستطیلی شکل (مثلاً به شکل تنۀ درخت) نمایندۀ عنصر چوب هستند که به انعطاف ­پذیری و مهربانی کمک می­کند. چوب نماینده و تأمین کننده انرژی برای سلامتی و نشاط است. همچنین نشان دهنده فراوانی است و درمانی برای ثروت و شکوفایی محسوب می شود.

 

 آینۀ بلند مستطیلی شکل در فنگ شویی

 

آینه ­های مثلثی شکل، البته کمی غیر معمول می­تواند مقدار زیادی استایل و همچنین انرژی آتش به فضای شما اضافه کند. اگر به دنبال اشتیاق، انگیزه یا در دیدرس بودن هستید، آوردن آتش بیشتر به فضا انتخاب خوبی است.

آینه باگوا: آینهBa-Gua  که بسیار قدرتمند است و در بیشتر موارد، مردم به درستی از آن استفاده نمی کنند. این نوع آینه فقط برای فضای باز ساخته شده است، نه برای فضای داخلی. اگر انرژی مناسب در خانه یا محل کار خود را احساس نمی کنید، پس این نوع آینه ها برای شما مفید خواهند بود. قرار نیست از این آینه برای تزئین استفاده شود. این نوع از آینه در قالب مقعر و محدب یافت می شود. آینه باگوا خود از چوب ساخته شده است و در رنگ های سبز، قرمز یا طلایی وجود دارد. در صورت نیاز به محافظت از خود در برابر آسیب یا خطر، مانند حملات علیه شما یا افرادی که قصد آسیب رساندن به شما را دارند، از آینه باگوا استفاده می شود. این نوع آینه بیشتر اوقات، در بالای ورودی اصلی خانه نصب می شود، اما یک مکان که یقینا نباید آینه باگوا در آن نصب شود، اتاق نشیمن است.

 

آینه باگوا در فنگ شویی

 

رنگ ها در فنگ شویی

اگر از رنگ های فنگ شویی در قالب مناسب استفاده شود، محیط شما دریافت کننده انرژی خوب فنگ شویی خواهد بود.

سیاه: سیاه رنگ رمز و راز و همچنین محافظت کننده است. این رنگ نماد شب هنگام تاریک شدن است و همینطور نشان دهنده یک فضای خالی است. از سیاه برای تأمین قدرت نیز استفاده می شود. از این رنگ می توان در شرق، شمال و جنوب شرقی استفاده کرد ولی در جنوب نباید استفاده شود. اگر می خواهید فرصت های شغلی را جذب کنید، می توان از آن در قسمت های شمالی استفاده کرد.

قهوه ای: رنگ قهوه ای در شرق، جنوب شرقی و جنوب استفاده می شود. انرژی حاصل از این رنگ تغذیه کافی را فراهم می کند. نباید زیاد از رنگ قهوه ای برای اتاق خواب کودک یا منطقه جنوب غربی استفاده کنید. اگر در یک منطقه این رنگ بیش از حد وجود داشته باشد، ممکن است باعث راکد ماندن شود.

 

اینه با قاب قهوه ای در  فنگ شویی

 

سبز: این رنگ نشان دهنده احیا و شروعی تازه است. رنگ سبز باعث تغذیه و حفظ آرامش در زندگی شما می شود. رنگ سبز به عنوان درمان نیز شناخته می شود. بیشتر می توان از آن در مناطق جنوبی، شرقی و جنوب شرقی استفاده کرد.

قرمز: رنگ قرمز در تأمین انرژی به عنصر آتش کمک می کند. آتش را می توان جنبه ای خلاق و جنبه ای مخرب دانست. آتش نمادی برای خورشید و زندگی و انرژی ناشی از آن است. با استفاده از این عنصر در خانه خود، می توانید خوشبختی و آرزوی تحقق از نظر جنسی را تجربه کنید. قرمز همچنین نشان دهنده شور و شادی و جشن است. چینی ها از رنگ قرمز برای خوشبختی و شانس استفاده می کنند. در هند رنگ قرمز برای ازدواج و عروسی و در غرب رنگ قرمز مخفف عاشقانگی و شجاعت است. رنگ قرمز رنگی کامل برای استفاده در بخش جنوبی است. استفاده زیاد از این رنگ می تواند موجب خشم و تحریک بیش از حد گردد.

نارنجی: نارنجی به رنگ "اجتماعی" ملقب شده است. نارنجی در فنگ شویی وظیفه تأمین انرژی برای شرکت در مکالمات روح انگیز و داشتن احساسات خوب در خانه را بر عهده دارد. برای مناطق غرب و شمال غربی رنگ خوبی نیست. بعلاوه، این رنگ نباید در شرق و جنوب شرقی دیده شود. از رنگ نارنجی می توان برای مکان های گردهمایی اعضای خانواده مانند اتاق نشیمن و غذاخوری، آشپزخانه و هرجای دیگر که محیط می تواند فعالیت و انرژی زیادی داشته باشد استفاده شود. استفاده از این رنگ اتاق ها را ارتقا می دهد و آنها را برجسته می کند.

زرد: رنگ زرد انسان را به یاد خورشید می اندازد. این رنگ می تواند یک فضای جذاب را فراهم کند. انتخاب این رنگ برای اتاق خواب کودک و اتاق خانوادگی گزینه بهتری است. اگر یک اتاق کسل کننده دارید، استفاده از رنگ زرد باعث روشنایی زیاد آن می شود. از رنگ زرد می توان برای تأمین عزت نفس نیز استفاده کرد. از رنگ زرد می توان در مناطق شرقی و جنوب شرقی استفاده کرد.

خاکستری: خاکستری معمولاً به عنوان یک رنگ مات در نظر گرفته می شود که عمر زیادی ندارد. از خاکستری در مناطق غربی، شمال غربی و شمالی باگوآ استفاده می شود. در شرق و جنوب شرقی نباید زیاد استفاده شود. باور کنید یا نکنید، رنگ خاکستری می تواند انرژی فنگ شویی را در بیشتر مناطق گردهمایی خانه شما تأمین کند. این رنگ می تواند تمرکز مشخصی را برای هر فضایی در خانه شما فراهم کند.

 

اینه با قاب خاکستری در فنگ شویی

 

سفید: رنگ سفید یادآور مراسم یوگا است. در فنگ شویی، پیام آور سکوت و بی گناهی و همچنین شروع و پایان است. رنگ سفید برای اهداف فنگ شویی می تواند در هر جای خانه شما استفاده شود. در شرق و جنوب شرقی، استفاده کامل از رنگ سفید ایده خوبی نیست. می توانید آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید. شما می توانید فضای سفید را در حمام یا اتاق مدیتیشن خود داشته باشید.

آبی: آبی نشان دهنده آسمان و آبهای زلال است. می توان از آن در شرق و جنوب شرقی فضا استفاده کرد. از آنجایی که رنگ آبی با آب در ارتباط است، انرژی تأمین کننده مواد غذایی عنصر چوب است. از رنگ آبی برای سقف ها نیز می توان استفاده کرد. توجه داشته باشید که برای افزایش بازده دانش آموزان در هنگام تحصیل سقف آبی رنگ بهتر عمل می کنند. برای آرامش و سکوت، رنگ آبی تیره بهتر عمل می کند. برای مناطق جنوبی، غربی و شمال غربی، نباید از رنگ آبی تیره زیاد استفاده کرد.

 

از عناصر پنج گانه برای رنگ قاب استفاده کنید

راه دیگر برای مشارکت دادن عناصر در جهت انتخاب آینه، رنگ قاب است. رنگ قاب آیینۀ شما در تأثیر نوع انرژی ای که به خانۀ شما آورده می­شود، مهم است.

فلز: سفید و خاکستری با عنصر فلز مرتبط هستند، پس قاب­ های با این رنگ، انرژی فلز را در خانۀ شما فعال می­سازد. قاب های ساخته شده از فلز این عنصر را نیز به دکوراسیون شما اضافه می­کنند.

 

از عناصر پنج گانه برای رنگ قاب استفاده کنید

 

زمین: قاب های با تن رنگ های قهوه ­ای، نارنجی یا زرد، عنصر زمین را اضافه می­کنند. اینها شامل قابهای چوبی طبیعی در رنگ­های قهوه­ای یا خنثی می­شود.

چوب: برای جاری ساختن انرژی چوب، از قاب­ های با رنگ­های آّبی، سبز یا مایل به سبز استفاده کنید.

آب: برای جذب انرژی آب، رنگ­های مشکی یا یک رنگ آبی تیره استفاده کنید.

آتش: اگر به دنبال انرژی آتش بیشتر هستید، به سراغ قاب­ با رنگ ­های قرمز یا نارنجی روشن بروید.

 

از کدام آینه­ ها باید در فنگ شویی اجتناب کرد

از دیدگاه فنگ شویی، بهتر است از آینه هایی با سطوح صاف، محدب (این آینه ها به عنوان محافظ در نظر گرفته می شوند. اینها مانند چشم و گوش هستند و می توانند در قالب مفهوم نیز استفاده شوند) یا مقعر یا آینه باگوا استفاده کنید.

از آینه های شکسته، لب پریده، مات یا آینه هایی که موجب اعوعاج یا انحراف تصویر می شوند، اجتناب کنید. این گفته شامل گروهی از آینه های کوچک که در کنار هم قرار می گیرند، نیز می شود؛ یک آیینۀ منسجم و پیوسته انتخاب خوبیست.

 

از کدام آینه­ ها باید در فنگ شویی اجتناب کرد

 

نگران نباشید، این بدین معنی نیست که باید از شر آینه محبوب خود یا دیوار موزاییک شده با آینه خلاص شوید. لازم نیست هر چیزی که در منزل دارید با تنظیم فنگ شویی هماهنگ باشد. اما یکی از مهمترین مواردی که باید بخاطر بسپارید اینست که باید دکوراسیون خانۀ شما طوری باشد که در آن احساس راحتی کنید، بنابرین شما همیشه می­توانید چیزهایی داشته باشید فقط به این دلیل که آنها را دوست دارید، صرف نظر از اینکه آنها به طور سنتی فنگ شوییِ خوب شناخته می شوند یا خیر.

 

 

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.