برای آگاهی از قیمت ها تماس بگیرید: 09902626291
لوگو

12 نکته طلایی درنگهداری از ماشین ظرفشویی

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۰/۱/۱۵ یکشنبه

12 نکته طلایی درنگهداری از ماشین ظرفشویی

 

امروزه ماشین ظرفشویی نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر خانه عضو ثابتی برای آشپزخانه ها شده است، به طوری که اگر ماشین ظرفشویی نباشد، جای خالی دستگاه را به خوبی در آشپزخانه ی خود احساس خواهید کرد. شاید برای بیشتر افرادی که از شستن ظروف خوششان نمی آید و آن را کاری سخت و طاقت فرسا می دانند، شنیدن واژه ی ماشین ظرفشویی بسیار خوشایند باشد. امروزه با اختراع این وسیله ی کاربردی و محبوب کار برای بسیاری از کاربران بسیار راحت شده است. اگر راحتی کار، صرفه جویی در وقت و زمان، مراقبت از پوست دستتان و ... برایتان مهم است، پس بنابراین تمام سعی خود را در نگهداری و مراقبت از ماشین ظرفشویی خود بکنید. قبل از شروع به تمیز کردن و نگهداری مناسب و خوب از ماشین ظرفشویی ابتدا دفترچه ی راهنمای آن را به خوبی و دقت کامل مطالعه کنید تا به شما در نگهداری صحیح ماشین ظرفشویی کمک کند. توجه کنید که با نگهداری درست از ماشین ظرفشویی میزان کارایی و بازدهی دستگاه افزایش می یابد و طول عمر دستگاه نیز بیشتر خواهد شد. با شور و اشتیاق کامل ما را در خواندن مقاله ی نکات مهم و ضروری در نگهداری از ماشین ظرفشویی همراهی کنید.

 

نکاتی که در نگهداری از ماشین ظرفشویی باید رعایت شود

1-فاصله ی ماشین ظرفشویی باید با دیوار حفظ شود تا هوا بتواند به خوبی جریان داشته باشد. همچنین محل قرار گیری ظرفشویی، باید در نزدیکی لوله های آب، خروجی فاضلاب  و کنار پریز برق باشد.

2-هنگامی که می خواهید ماشین ظرفشویی را در مکانی که برای آن تعیین کرده اید قرار دهید سعی کنید، محل قرار گیری دستگاه سطحی صاف و تراز باشد تا از لرزش و تکان خوردن ماشین ظرفشویی هنگام استفاده و روشن بودن جلوگیری شود و در این صورت به موتور دستگاه نیز فشار وارد نشود.

 

12 نکته طلایی درنگهداری از ماشین ظرفشویی

 

3-برای نگهداری مناسب و خوب از ماشین ظرفشویی سعی کنید، به اندازه ی حجم و ظرفیت دستگاه ظروف را در داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید و دستگاه را بیش از حد تعیین شده پر نکنید. هر یک از ظروف را به طور مرتب و منظم سر جای مخصوص خود قرار دهید. دقت کنید که نحوه ی چیدمان ظروف یکی از نکات مهم و ضروری در نگهداری از ماشین ظرفشویی می باشد که این کار باعث افزایش کارایی و عملکرد بهتر دستگاه نیز خواهد شد.

 

توجه به حجم و ظرفیت ماشین ظرفشویی

 

4-به منظور نگهداری صحیح از ماشین ظرفشویی، شستن فیلتر دستگاه را فراموش نکنید و بعد از استفاده از دستگاه فیلتر را به خوبی شستشو دهید و سپس آن را خشک کنید و به درستی سر جای خود قرار دهید. توجه کنید به محض مشاهده کردن هر نوع آسیب و یا سوراخ شدن فیلتر ماشین ظرفشویی فورا فیلتر را تعویض نمائید.

 

شستن فیلتر ماشین ظرفشویی

 

5-اگر می خواهید از رسوب گذاری روی ظروف هایتان جلوگیری به عمل آورید، استفاده کردن از نمک مخصوص  ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید. زیرا نمک از بین برنده ی سختی آب ورودی به ماشین ظرفشویی می باشد. دقت کنید بعضی از دستگاه های ماشین ظرفشویی مجهز به سیستم کنترل سختی آب می باشند در این صورت نیازی به استفاده کردن از نمک نمی باشد.

6-درجه حرارت مناسب برای شستشوی تمامی ظروف که به خوبی آن ها را تمیز می کند تقریبا بین 120 تا 125 درجه می باشد. قبل از قرار دادن ظروف برای شستشو در ماشین ظرفشویی، دمای گرمایشی آب را بررسی و تنظیم نمائید.

7-در انتخاب شوینده ی مناسب و مخصوص برای ماشین ظرفشویی خود بسیار دقت کنید. انتخاب بهترین شوینده هم برای دستگاه منفعت دارد و هم ظروفتان را به بهترین شکل ممکن شستشو می دهد. انتخاب شوینده ی معمولی و بی کیفیت باعث خرابی موتور و یا اختلال در ظرفشویی خواهد شد. شوینده های مخصوص و مناسب ماشین ظرفشویی در سه نوع قرصی، پودری و ژله ای در بازار موجود می باشند.

 

شوینده ی مناسب و مخصوص برای ماشین ظرفشویی

 

8-برای نگهداری بهتر و جلوگیری از رشد باکتری ها و قارچ ها نظافت کردن داخل ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید. برای نظافت و تمیز کردن داخل دستگاه می توانید از سرکه به عنوان ماده ی ضدعفونی کننده استفاده کنید و اجازه دهید که ماشین ظرفشویی یک چرخه ی شستشو با سرکه را انجام بدهد. علاوه بر تمیز کردن داخل دستگاه به یاد داشته باشید که حتما بیرون دستگاه را نیز که گرد و غبار به خود می گیرد با دستمال مرطوب تمیز نمائید.

 

ضد عفونی کردن ماشین ظرفشویی

 

9-تمیز کردن لاستیک و واشر ماشین ظرفشویی را فراموش نکنید، زیرا در صورت فراموش کردن نظافت لاستیک و واشر دستگاه، ماشین ظرفشویی محلی برای رشد باکتری ها خواهد شد. در صورت مشاهده کردن آسیب و پارگی واشر و لاستیک ماشین ظرفشویی خود، در اسرع وقت اقدام به تعویض آن نمائید.

10-اگر می خواهید ماشین ظرفشویی شما بعد از استفاده و کار کردن بوی نامطبوعی به خود نگیرد، می توانید درب دستگاه را پنج دقیقه بعد از اتمام کار باز کنید، این کار به بهتر خشک شدن ظروف نیز کمک خواهد کرد.

 

باز کردن درب ظرفشویی پس از استفاده

 

11-اگر می خواهید از رسوبات آهکی و چربی های داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید، باید جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی به وسیله ی جرم گیرهای مخصوص را فراموش نکنید. جرم گیری ماشین ظرفشویی باید هر 60 بار بعد از استفاده از دستگاه با دمای بالای 60 درجه انجام شود. با انجام این عمل داخل لوله ها و منافذ دستگاه پاک سازی می شود و همچنین دوام عمر دستگاه بیشتر خواهد شد.

12-نکته ی مهم دیگری که در نحوه ی نگهداری مناسب و صحیح ماشین ظرفشویی باید رعایت کرد را فراموش نکنید. اهرم های اسپری کننده ی آب داخل ماشین ظرفشویی بعد از مدتی دچار گرفتگی می شوند. سعی کنید هر چند وقت یک بار اهرم ها را از جای خود بیرون بیاورید و با یک وسیله نوک تیز مانند سوزن یا خلال دندان منافذ گرفته شده را باز کنید تا آب به خوبی و راحتی در مسیر خود جریان یابد.

 

تمیز کردن اهرم های اسپری کننده ی آب داخل ماشین ظرفشویی

 

و در آخر امیدواریم با خواندن و در دسترس بودن این مقاله به خوبی بتوانید از این وسیله ی با ارزش و پر کاربرد نهایت سعی خود را در نگهداری صحیح و مناسب ماشین ظرفشویی بکنید. با این کار راحتی و صرفه جویی در وقت را برای خود به ارمغان می آورید و می توانید هنگام میزبان بودن نهایت لذت خود را از مهمانی ببرید. بنابراین با نگهداری و مراقبت از ماشین ظرفشویی سالیان زیادی آن را در آشپزخانه ی خود بدون هیچ گونه عیب و ایرادی داشته باشید.

 

 

 

دیدگاه های ثبت شده

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است
مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.